IT Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (58) 536 19 49

XVII Jarmark Cysterski- podsumowanie
środa, 18 października 2017 14:22

  W miniony wtorek 17 października w siedzibie DCIT w Pelplinie odbyło się spotkanie podsumowujące XVII Jarmark Cysterski w Pelplinie. Zaproszeni przez dyrektor DCIT Alicję Słyszewską przedstawiciele organizatorów, współorganizatorów, służb oraz wolontariatu bardzo pozytywnie ocenili przygotowania oraz przebieg imprezy.


Zwrócono uwagę na wzmocnienie elektronicznej rejestracji oraz obsługi wystawców, co wpłynęło na płynniejsze instalowanie stoisk w obrębie terenu sprzedaży. System należy jeszcze dopracować, ale organizatorzy będą to systematycznie czynić. Zostało  zauważone, że zamontowanie stylizowanych stoisk na palcu przed bazyliką katedralną oraz dobór ciekawego asortymentu bardzo podniosły estetykę tego miejsca. Podobnie, jak zorganizowanie terenu „wioski średniowiecznej” na Przystani Sobieskiego, przyczyniło się  do uatrakcyjnienia imprezy pod kątem historycznym.

Podkreślono też „wzmocnienie” sobotniego programu Jarmarku poprzez wprowadzenie nowego elementu – kulinarnego, czyli „Bitwy na dwie patelnie”. Szczególnie dobrze wypadła tegoroczna promocja imprezy, a to głównie poprzez  środki pochodzące z Narodowego Centrum Kultury. Dzięki  dotacji  XVII Jarmark Cysterski był głośno zapowiadany w Gdańsku, Toruniu i Bydgoszczy.

Pełne otwarcie Ogrodów Biskupich spotkało się z dużą aprobatą uczestników jarmarku. Zachowanie tam porządku zawdzięczamy  głównie grupie wolontariuszy skupionych wokół DCIT. Nie zanotowano również żadnych incydentów w obrębie  całej imprezy.

Wszyscy obecni byli zgodni, że kolejny Jarmark należał do udanych,  do czego przyczyniła się w równym stopniu  piękna pogoda, jak też sprawna organizacja oraz ciekawy program.

W imieniu organizatorów dyplomy z podziękowaniami  współorganizatorom, współpracownikom, wszystkim służbom i wolontariuszom wręczyli Alicja Słyszewska – przewodnicząca komitetu organizacyjnego oraz, w imieniu Burmistrza Pelplina, Tomasz Czerwiński.

 


Pelplin, 15-16 września 2018. Zapraszamy!
Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (58) 536 19 49realizacja: mgdesign.pl