1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016r.

 1. Za posprzątanie kościoła w Turzu i za ofiarę dziękujemy rodzinie p. Heleny Miszewskiej z Małżewa. Na następną niedziele prosimy p. Renatę Grobelną i rodzinę Młyńskich z Małżewa.
 2. Za posprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Zielińskich i prosimy na następną niedzielę i na Odpust Św. Mikołaja rodziny p. Barbary i Czesława Wieckich, Wiesławy i Grzegorza Krause oraz Alicji i Jana Wieckich z Dalwina.
 3. Tradycyjnie na rozpoczęcie roku liturgicznego przeżywamy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje prowadzi ks. dr Arkadiusz Drzycimski z WSD w Pelplinie. Hasłem Rekolekcji wezwanie „Świadkami bądźcie!”
 4. Nauki na rozpoczęcie Rekolekcji są głoszone na wszystkich Mszach Św. niedzielnych.
 5. W kolejne dni Rekolekcji, tj. od poniedziałku do środy zapraszamy na nauki podczas Mszy Św. o 16.00 w Dalwinie i 18.00 w Turzu oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu o 17.30 w Turzu. Ponadto odbędą się dwie nauki stanowe:
  • W poniedziałek po Mszy Św. w Turzu – dla osób żyjących w stanie wdowieństwa;
  • We wtorek po Mszy Św. w Turzu – dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania
 6. W środę, na zakończenie rekolekcji będzie kolekta na podziękowanie księdzu rekolekcjoniście.
 7. Za udział w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą Św.
 8. W Adwencie przychodzimy na Roraty. Do udziału w Mszach Św. przypominających czuwanie Maryi przed narodzinami Zbawiciela zapraszam w poniedziałek, środę i piątek o 7.15, a we wtorek i czwartek o 18.00 w Turzu. Na Roraty przynosimy lampiony, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne i odbędą się odwiedziny chorych z Komunią Św.: w piątek od 8.00 w Damaszce, Małżewku, Małżewie, Turzu i Szczerbięcinie; w sobotę od 8.00 w Łukocinie, Świetlikowie i Dalwinie. Godzina Święta w czwartek od 17.00; Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 18.30 w Turzu.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.15 zapraszamy na Kiermasz Adwentowo-Świąteczny przygotowywany przez Koło Misyjne.
 11. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 12. Wkrótce mija termin składania Szopek i Kartek na Konkurs Bożonarodzeniowy.
 13. Podobnie jak rok temu będziemy organizować Orszak Trzech Króli z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Zebranie organizacyjne odbędzie się w piątek, 2 grudnia br. o 19.00 w Oratorium. Zapraszam do współpracy.
 14. Opłatek Wigilijny będzie roznoszony dzisiaj od 15.00 w Dalwinie, w czwartek od 13.00 w Małżewie i w przyszłą niedzielę na Osiedlu Pod Damaszką i w Damaszce.