Karnawałowe Ognisko i Bal – 5 lutego 2017 r.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Kościele Parafialnym w Turzu odbywa się błogosławieństwo dzieci. Kończy się ono zawsze jakimś skromnym poczęstunkiem. Tym razem jednak w pierwszą niedzielę lutego radość spotkania w kościele została przedłużona na spotkanie przy ognisku w Parku nad Jeziorem i na Karnawałowy Bal Przebierańców w Sali Wiejskiej w Turzu.

Zaraz po Mszy Św. wszyscy, tj. dzieci młodzież i dorośli zostali zaproszeni na pieczenie kiełbasek przy ognisku rozpalonym w Parku. Pogoda nam sprzyjała: lekki przymrozek, utrzymujący się śnieg, zamarznięte jezioro i słoneczne niebo sprawiły, że krajobraz był śliczny.

Po ognisku chętni do zabawy udali się do Sali Wiejskiej przy Turskiej Remizie i rozpoczął się karnawałowy bal. Niektóre dzieci odpowiedziały na propozycję zawartą w zaproszeniu i przebrały się za przedstawicieli narodów świata. Organizatorzy przygotowali ciepły posiłek, kanapki i słodycze. Zabawa taneczna była przeplatana konkursami i grami zespołowymi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, głównie dzieci i młodzież, otrzymali coś na pamiątkę. Były to pamiątkowe woreczki rozmaitości oraz pluszowe maskotki.

Patronem wydarzenia byli nasze Parafialne Koło Misyjne oraz ksiądz proboszcz Mirosław, a w organizację włączyły się różne życzliwe osoby m. in. z ramienia Koła Misyjnego pani Ewa, panowie Bogdan i Edek, którzy zapewnili oprawę muzyczną, panie Krystyna i Danuta, odpowiedzialne za posiłek, strażacy z OSP Dalwin pod dowództwem pana Mirosława, którzy przygotowali ognisko i zadbali o bezpieczeństwo. Drewno do ogniska otrzymaliśmy w darze od anonimowego darczyńcy, a Salę użyczyła pani Katarzyna, sołtys Turza. Udział w ognisku i balu karnawałowym dla wszystkich był bezpłatny, celem akcji była integracja lokalnej społeczności.

/opr. xmp/

Zobacz zdjęcia w Galerii Fotograficznej