8 Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

Za posprzątanie kościoła w Turzu i za ofiarę dziękujemy rodzinie Wendt i prosimy na następną niedzielę rodzinę Kamińskich z Małżewa.

Za posprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Laskowskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Wieckich z Dalwina.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie zelatorek Żywego Różańca. Były obecne przedstawicielki Róż Różańcowych z Dalwina, Łukocina i Małżewa. Przedstawicieli pozostałych Róż, tj. z Małżewka, Małego Turza i Wielkiego Turza proszę o podejście po Mszy Św. Chętnych do udziału w Żywym Różańcu prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza. Następne spotkanie zelatorek będzie za m-c, w środę, 29 marca br.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Św. z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem będą o 8.00 w Turzu, 16.00 w Dalwinie i 18.00 w Turzu. Na Mszę Św. poranną zapraszamy szczególnie Szkołę Podstawową w Turzu. Na Mszę Św. wieczorną zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, który polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu ilości posiłków.

W nawiązaniu do dawnego Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego w dniach poprzedzających Wielki Post, tj. w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.00 w Dalwinie i 18.00 w Turzu. Po nabożeństwie Msza z kazaniem pasyjnym. Kolekta w piątek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek m-ca Godzina Święta od 17.00. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi i modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania.

W Pierwszy Piątek m-ca od 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Św. w Damaszce, Małżewku, Małżewie, Wielkim Turzu, Szczerbięcinie i Małym Turzu. Po południu od 15.30 Spowiedź w Dalwinie i od 17.30 Spowiedź w Turzu.

W Pierwszą Sobotę m-ca od 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą w Łukocinie, Świetlikowie i Dalwinie. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. o 18.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W piątek o 19.00, tj. bezpośrednio po Mszy Św. w plebanii odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Wszystkie osoby, które maja wziąć udział w posiedzeniu Rady, otrzymują pisemne powiadomienie. Serdecznie zapraszam.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  1. Ormianin Marcin, zam. Tczew, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Kiemczyńska Aleksandra, zam. Turze, ul. Długa (1);
  2. Sajda Fabian, zam. Tczew, Parafia NMP Matki Kościoła oraz Padykuła Paula, zam. Tczew, Parafia Św. Józefa, poprzednio Turze, ul. Kościelna (1);
  3. Laskowski Przemysław, zam. Sobowidz, Parafia Przemienienia Pańskiego, poprzednio Dalwin oraz Majewska Agata, zam. Sobowidz, Parafia Przemienienia Pańskiego (1);

Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 lutego do 5 marca 2017 r.

PN 18.00:                 + Krystyna Kapusta w m-c po pogrzebie

WT 18.00:                 O zdrowie dla p. Marii

ŚR 8.00:                    + Anna, Pelagia, Franciszek Pałasz

ŚR 16.00 D:             + Janusz i Agnieszka Bułka

ŚR 18.00:                 + Jarosław Węglikowski

CZ 18.00:                  + Roman Wroniak w m-c po pogrzebie

PT 16.00 D:              + Danuta i Bernard Koszmider

PT 18.00:                  + Feliks i Konrada Kamińscy

SO 17.00 M:             + Wiesława Ziegert

SO 18.30:                 + Irena, Kazimierz, Klara Andersz, Teresa i Kazimierz Szczepaniak

ND 8.00:                   + Jadwiga i Helena Szwoch

ND 9.30 D:               + Michał Borkowski w r. śm.

ND 11.15:                 + Iwona Chajewska w m-c po pogrzebie