Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja 2017 r.

Za sprzątanie kościoła w Turzu dziękujemy rodzinie Michalskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Baj z Damaszki.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Świętoreckich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Stolc ze Świetlikowa.

Nabożeństwa Majowe będą jeszcze odprawiane od poniedziałku do środy dla dzieci o 16.30 oraz dla wszystkich na zakończenie Mszy Św. o 17.00 w Turzu.

Ostatnio został odnowiony krzyż przy drodze z Dalwina do Turza. W środę o 15.00 odbędzie się nabożeństwo majowe wraz z poświęcenia odnowionego krzyża. Po nabożeństwie zapraszam zgromadzonych na Mszę Św. w kościele w Dalwinie. Mieszkańcom okolicznych gospodarstw dziękuję za podjęcie inicjatywy renowacji krzyża i za jej przeprowadzenie. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

Z powodu przypadających w sobotę święceń kapłańskich odwiedziny chorych z Komunią Św. w Łukocinie, Świetlikowie i Dalwinie odbędą się w czwartek od 10.00 w takim porządku jak zwykle.

W czwartek po południu o 16.00 Godzina Święta. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Czerwcowe.

W piątek od 8.00 odwiedziny chorych z Komunia Św. w Damaszce, Małżewku, Małżewie i Turzu. Od 15.00 Spowiedź w Dalwinie i od 16.30 Spowiedź w Turzu.

W sobotę, 3 czerwca br. o godz. 11.00 do Katedry w Pelplinie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza na uroczystość święceń kapłańskich.

Za tydzień przypada Zesłanie Ducha Świętego i kończy się okres wielkanocny. Bardzo proszę o symboliczne udekorowanie kościołów zielonymi gałązkami brzozy. Na zakończenie Mszy Św. o 11.15 odbędzie się comiesięczne błogosławieństwo dzieci.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Ferenc Piotr z Tczewa, Parafia Chrystusa Króla Wszechświata oraz Szmuda Natalia z Damaszki (3); Tocha Krzysztof z Damaszki oraz Beśka Emilia z Tczewa, Parafia NMP Matki Kościoła (3). Jeżeli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 maja do 4 czerwca 2017 r.

PN 17.00:     + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

PN 18.00:     + Jadwiga i Helena Szwoch z ok. ur.

WT 17.00:     + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

WT 18.00:     + Kazimierz Bukowski w r. śm.

ŚR 15.30 D:  + Aniela Gardzielewska w d. ur., bracia, siostry, rodzice

ŚR 17.00:     + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

ŚR 18.00:     + Wanda Literska w m-c po pogrzebie

CZ 17.00:      + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

CZ 18.00:      + Kazimierz Cymanowski w r. śm.

PT 15.30 D:  + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

PT 17.00:      + Bożena Knopik w d. ur.

SO 16.00:     + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

SO 17.00 M: + Elżbieta Chmielecka

SO 18.30:     + Rodzice Mołda, Świech, Jurczyńscy

ND 8.00:       1) Ryszard, Tomasz Tocha 2) + Maria Pałasz, Msza Św. Gregoriańska

ND 9.30 D:    + Bożena w 1 r. śm. i Józef Pliszka, Alicja Brzozowska, Maria Siewierska, zm. z rodzin Pliszka, Siewierskich i Dziekanowskich

ND 11.15:     + Piotr, Katarzyna, Antoni Hiller, Klara, Jan Zbigniew Słomion