11 Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

Po uroczystości Bożego Ciała dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesję parafianom z Damaszki, Małego Turza, Łukocina oraz Małżewa. Dziękuję za udekorowanie domów symbolami religijnymi na trasie procesji i w innych miejscach oraz za udostępnienie miejsca na ołtarze właścicielom posesji.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególnie członkom Rady Parafialnej za niesienie krzyża i baldachimu, członkiniom Żywego Różańca za niesienie sztandarów, młodzieży za niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej, chłopcom za niesienie Różańca, dziewczynkom za sypanie kwiatów, rodzicom i młodzieży za przygotowanie dzieci do procesji i zbieranie kwiatów, Dzieciom komunijnym i kandydatom do Bierzmowania za udział w procesji, szafarzowi, ministrantom, lektorom i p. organistce za pomoc w prowadzeniu liturgii oraz p. Jackowi za fotografowanie. Wszystkim dziękuję za obecność i modlitwę uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać!

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na Msze Św. z procesją eucharystyczną o 17.00 w Turzu. W czwartek, na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.

W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę Św. poranną o 8.00 zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców z okazji zakończenia Roku Szkolnego. Po południu o 17.00 Msza Św. w Turzu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Młodzież i dzieci zapraszam do Sakramentu Pokuty w czwartek o 16.00 w Turzu.

W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Zbliża się Odpust Parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który przypada we wtorek, 27 czerwca br. Suma Odpustowa będzie odprawiona o 18.00 pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Gełdona, wicedyrektora Katolickiej Rozgłośni Diecezjalnej „Radio Głos”. Ks. Zbigniewowi będzie towarzyszył Zespół Ewangelizacyjny „Na Cały Głos”. O 17.30 w kościele parafialnym Zespół wystąpi z koncertem pieśni religijnych, potem będzie śpiewał podczas Mszy Św. Na zakończenie uroczystości zapraszamy na słodki poczęstunek na placu kościelnym.

Za posprzątanie kościoła w Turzu nie dziękujemy, ale prosimy na następną niedzielę rodzinę Anny i Lucjana Rekowskich z Damaszki.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Rostankowskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Gutorskich ze Świetlikowa.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rezmerowski Paweł, zam. w Turzu oraz Grzemska Karolina, zam. w Lubiszewie (2); Głuszkowski Piotr, zam. w Małżewie oraz Czarnowska Magdalena, zam. w Tczewie, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego (1). Jeżeli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, należy powiadomić o tym proboszcza. 

Porządek Mszy Św. i intencje od 19 do 25 czerwca 2017 r.

PN 17.00:     Dziękczynna z ok. 50 ur. Renaty

WT 17.00:     + Zygmunt Karasek w r. śm.

ŚR 16.00 D:  + Alina Szczepaniak i Bronisław Marks

ŚR 17.00:     + Roman Kramp i zm. z rodziny Kamińskich

CZ 17.00:      O Boże łaski i błogosławieństwo dla p. Jerzego z ok. ur.

CZ 18.00:      + Jan Uber

PT 8.00:        Msza Św. Dziękczynna za Parafię z ok. zak. Roku Szk.

PT 17.00:      + Janusz Kwiecień w 2 r. śm.

SO 16.00:     O Boże Błogosławieństwo dla dzieci i rodziców

SO 17.00 M: + Jan i Władysława Szpak

SO 18.30:     + Jan Kamrowski w d. im.

ND 8.00:       Dziękczynna w 10 r. Sakr. Małż. Magdaleny i Piotra

ND 9.30 D:    + Kazimiera Musiał w r. śm., Adam, Władysława i zm. z rodziny Musiał i Sroga

ND 11.15:     + Piotr Cichowski z ok. ur.