1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

Za posprzątanie kościoła w Turzu nie możemy dziś dziękować, natomiast prosimy na następną niedzielę p. Renatę Kral z Małego Turza, ul. Leśna.

Za posprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy p. Ryszardowi Mączce i prosimy na następną niedzielę rodzinę Małysa z Łukocina.

Rozpoczął się Wielki Post. Pamiętajmy o gorliwym spełnianiu uczynków pokutnych takich jak modlitwa, post i jałmużna.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 4 do 7 marca br. Rekolekcje pod hasłem „Wielki Post – Wielkie Miłosierdzie” poprowadzi Brat Diakon Zbigniew Machnikowski. Pierwszego dnia w niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy Św. o 8.00 w Turzu, 9.30 w Dalwinie i o 11.15 w Turzu. Ponadto po południu o 15.00 będą Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną i Msza Św. W pozostałe dni od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne podczas Mszy Św. o 16.00 w Dalwinie i 17.30 w Turzu. Podczas rekolekcji będzie okazja do Spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Mszę Św.
o 15.00 w Dalwinie i o 17.00 w Turzu. Zapraszam wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych, szczególnie dzieci komunijne i wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

W piątki Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tradycyjnie proszę też o przeprowadzenie zbiórki po domach na ten sam cel.

Także w piątek przypada wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika. Wizerunek błogosławionego znajduje się na witrażu w Kościele Parafialnym.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.15 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców.

W niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale. Od przyszłej niedzieli, 25 lutego br. nabożeństwo będzie odprawiane o 15.00 w Turzu. Po nabożeństwie będzie dodatkowa Msza Św.

Za tydzień odbędzie się zbiórka na polskich misjonarzy.

Organizujemy Pielgrzymkę do Lwowa w terminie od 30 kwietnia do 4 maja 2018 r. Cena wynosi 660 zł od osoby. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach parafialnych. Na wyjazd potrzebny jest paszport. Zapisy do końca lutego. Kartę zgłoszenia można otrzymać u ks. proboszcza.

Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa zamierzają przyjąć: Guz Kazimierz Henryk z Dalwina oraz Słój Sylwia Anna z Przysieki Parafia św. Katarzyny w Sławęcinie k/ Jasła (2). Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 19 do 25 lutego 2018 r.

PN                  Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

WT                  Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

ŚR 17.00:       + Adam Warda w 1 r. śm.

CZ 17.00:       + Małgorzata Miszewska w 4 r. śm.

PT 15.30 D:  

PT 17.00:       + Jan Małodziński i zm. rodzice

SO 17.00 M:  Z okazji ur. Alicji o Boże błogosławieństwo

SO 18.30:      + Anna i Józef Ziobroń

ND 8.00:         + Józef, Wacław Węsierscy

ND 9.30 D:     Dziękczynna

ND 11.15:      + Maria Pałasz

ND 15.00:      Gorzkie Żale i Msza Św. w intencji o zdrowie dla p. Urszuli