XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

Za sprzątanie kościoła w Turzu dziękujemy rodzinie Binerowskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Kamoń z Małego Turza, ul. Leśna.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Wiesławy i Grzegorza Krause i prosimy na następną niedzielę rodzinę Alicji i Jana Wieckich z Dalwina.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za wszystki złożone ofiary. W tym miesiącu, 21 sierpnia rozpocznie się drugi etap prac malaskich. Będą malowane ściany wewnątrz kościoła parafialnego. Już dzisiaj proszę o pomoc w przygotowaniu kościoła na malowanie. Zabezpieczanie ruchomego wyposażenia kościoła będzie w poniedziałek, 20 sierpnia br. po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy ochotników.

W poniedziałek o 20.00 zapraszam na Czuwanie Fatimskie. W 13-sty dzień m-ca rozważamy fatimskie orędzie Maryi i jednoczymy się na modlitwie różańcowej i przy stole Eucharystycznym. Czuwanie kończy się procesją światła z figurą MB Fatimskiej, dlatego pamiętajmy o przyniesieniu świec.

We wtorek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona ruchów trzeźwościowych. Pamiętajmy, że m-c sierpień stwarza szczególną okazję do modlitwy o trzeźwość naszego narodu i do podejmowania dobrowolnej ofiary abstynencji.

W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawione jak w niedzielę, tj. o 8.00 w Turzu, 9.30 w Dalwinie i 11.15 w Turzu. Podczas każdej Mszy sw. odbedzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Siewierski Mateusz, zam. w Łukocinie oraz Wasiek Paulina, zam. w Tczewie, Parafia św. Józefa (2); Koszałka Krzysztof, zam. w Turzu, ul. Długa oraz Kotlęga Aurelia, zam. Zajączkowie, Parafia Macierzyństwa NMP w Miłobądzu (1). Jeżeli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 sierpnia 2018 r.

PN 17.00:            + Oliwier Lehr w m-c po pogrzebie

PN 20.00:            Czuwanie Fatimskie – Msza Św. w int. o zdrowie duszy i ciała

WT 17.00:            + Jan Neubauer w 2 r. śm.

ŚR 8.00:              + Henryk Sugier w r. śm.

ŚR 9.30 D:          + Aleksander Korda w r. śm. i zm. z rodziny

ŚR 11.15:            + Stanisław Frankowski w r. śm.

CZ 17.00:            + Grzegorz Jankowski w 2 r. śm.

CZ 17.45:            + Urszula Duszyńska

PT 8.00:               + Henryk Dąbrowski w 6 r. śm.

SO 15.30 D:        Msza Św. z udzieleniem sakramentu małżeństwa

SO 17.00 M:        + Stanisław Kowalski w r. śm., Henryk Karpiński, Jan i Leokadia Iwiccy

SO 18.30:            + Edmund Goczkowski w r. śm. i z rodz. Goczkowskich i Nierzwickich

ND 8.00:              + Józef, Wacław Węsierscy

ND 9.30 D:          + Stanisław Bieliński w d. ur.

ND 11.15:            + Agata, Stanisław, Henryk, Kazimierz Mazurkiewicz