XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

Zgodnie z dekretem księdza biskupa diecezjalnego w tę niedzielę kończę posługiwanie w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu i od poniedziałku obejmuję urząd proboszcza w Parafii św. Małgorzaty Aleksandryjskiej i Podwyższenia Krzyża Świętego w Bzowie. Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali ze mną w prowadzenie parafii i towarzyszyli na drodze głoszenia Ewangelii przez 19 lat. Bóg zapłać!

Do Parafii Turze od poniedziałku przychodzi ks. Krzysztof Piątkiewicz.

Za sprzątanie kościoła w Turzu nie możemy dziś dziękować, a na następną niedzielę prosimy rodziny Sulewskich, Płaska i Knieć z Małego Turza, ul. Leśna. Dlatego prosimy więcej rodzin, ponieważ będzie trwało malowanie kościoła i trzeba będzie przygotować kościół na liturgię niedzielną.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Alicji i Jana Wieckich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Manuszewskich z Dalwina.

We wtorek rozpocznie się malowanie wewnętrznych ścian kościoła parafialnego. Żeby przygotować kościół na malowanie, zapraszam w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. ochotników, którzy pomogliby przenosić i zabezpieczać ruchome wyposażenie kościoła. Pracą pokieruje już nowy proboszcz, ks. Krzysztof.

Podczas malowania kościoła Msze Św. będą sprawowane w Sali Gimnastycznej w Turzu w przygotowanym pomieszczeniu, natomiast w sobotę wieczorem i w niedzielę w kościele. Za udostępnienie pomieszczeń na sprawowanie Mszy Św. oraz przechowanie sprzętów koscielnych dziękujemy dyrekcji ZKiW w Turzu.

W środę przypada 22 dzień m-ca, dzień uczczenia św. Rity. Zapraszam na Mszę Św. o 17.00 w Turzu z nabożeństwem za przyczyną św. Rity. Z powodu malowania kościoła nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Koszałka Krzysztof, zam. w Turzu, ul. Długa oraz Kotlęga Aurelia, zam. Zajączkowie Tczewskim, Parafia Macierzyństwa NMP w Miłobądzu (3). Jeżeli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 sierpnia 2018 r.

PN 8.00:              O Boże bł. dla Tomasz, jego rodziny i rodzeństwa

PN 17.00:            + Maria Staszewska

WT 17.00:            + Wanda Literska w d. ur.

ŚR 17.00:            + Ryszard Bednarek w 5 r. śm.

CZ 17.00:            + Roman Hejnowski w 1 r. śm.

PT 17.00:             + Bronisław, Albin, Tadeusz i zm. z obojga stron Koszałka i Mieliwek

SO 17.00 M:        + Stanisław i Lucjan Fabisiak

SO 18.30:            + Anna i Józef Bujno i zm. z rodzin Bujno i Klepackich

ND 8.00:              + Kazimierz Cymanowski w d. ur.

ND 9.30 D:          + Adam Musiał w r. śm., Kazimiera, Władysława i zm. z rodz. Musiał

ND 11.15:            + Maria Pałasz