Ogłoszenia parafialne, 25 niedziela zwykła, 22.09.2019r

 1. W przyszłą niedzielę zapraszam uczniów klasy siódmej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11.15. Zapraszam również wszystkie osoby, które nie były jeszcze bierzmowane, a chciałyby rozpocząć przygotowania.
 2. 5 października (sobota) w Pelplinie odbędzie się Kongres Róż Różańcowych z całej diecezji. Zapraszam do wspólnego wyjazdu wszystkich należących do Żywego Różańca w naszej parafii. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 9.00, a powrót ok 14.00. Zapisy u ks. Proboszcza, koszt 10 zł.
 3. W środę w łączności z Mszą świętą o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i przynoszenia wypisanych na kartkach intencji, w których wspólnie się modlimy.
 4. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszam na Mszę świętą i spotkanie w najbliższy piątek na godz. 18.00.
 5. W sobotę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.30. Będziemy wspólnie wielbić Boga śpiewem, rozważaniem Słowa Bożego i przyjmować indywidualne błogosławieństwo.
 6. Bóg zapłać za przygotowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie kościołów na przyszłą niedzielę prosimy: w Dalwinie mieszkańców Łukocina nr 21, a kościoła parafialnego mieszkańców ul Długiej nr 51.
 7. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Gość Niedzielny i Pielgrzym.
 8. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć: Iwona Łyko, stanu wolnego, zamieszkała w Turzu i Richard Dlhos, stanu wolnego, zamieszkały w Koszycach.
 9. Wszystkich, którzy mają w domu zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny lub AGD i chcieliby się go pozbyć proszę, aby 1 października przywieźć i zostawić na parkingu przy kościele obok starego śmietnika. Zbiórka zakończy się o godz. 12.00 i dochód z niej jest przeznaczony na misje. Szczegółowe informacje są na plakacie.
 10. Zakończyliśmy prace przy nowym płocie i kończymy remont zakrystii w Dalwinie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ochoczo włączyli się w pracę, oraz wszystkim ofiarodawcom. Indywidualne wpłaty wyniosły 8042 zł, koszt płotu wyniósł 12046,76 zł, a brakująca kwota została uzupełniona z pieniędzy z coniedzielnej kolekty.
 11. W dniach 17-25 sierpnia przyszłego roku planujemy pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy i Santiago de Compostella. Program pielgrzymki jest w gablotach. Osoby zainteresowane bardzo proszę o szybki kontakt, gdyż trzeba jak najprędzej potwierdzić rezerwacje lotnicze. Będzie także pielgrzymka krajowa, ale o tym poinformuję wkrótce.

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

Poniedziałek, 23 września: 18.00 za śp. Marię i Tadeusza Guz i brata Romana

 

Wtorek, 24 września: 18.00 za śp. Bernarda i Augustyna Szmuda

 

Środa, 25 września: 18.00 za śp. Rodziców Martę i Juliana Bednarek i braci

 

Czwartek, 26 września: 18.00 za śp. Teodora w rocznicę śmierci

 

Piątek, 27 września: 16.00 (Dalwin) za śp. Wacława, Helenę, Zofię Puzio, Matyldę i Konstantego Szczeckich oraz z rodzin Puzio i Szczeckich

                                         18.00 22 rocznica ślubu Joanny i Romana

 

Sobota, 28 września: 17.00 (Małżewko) za śp. Małgorzatę Górka w rocz śmierci

                                      18.30 za śp. Irenę i Kazimierza Andersz

 

Niedziela, 29 września: 8.00 za śp. Józefa i Wacława Węsierskich

                                           9.30 (Dalwin) za śp. Agnieszkę, Janusza Bułka

11.15 za śp. Halinę Gołyńską, Wandę i Bernarda Świeczkowskich, Jadwigę i Leona Gołyńskich