Pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Fatimy i Santiago de Compostela

Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę lotniczo – autokarową do Fatimy, Santiago de Compostella i innych ciekawych miejsc Portugalii i Hiszpanii w terminie 17-25.08.2020r. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

Pielgrzymka z Turza do Portugalii i Hiszpanii

 

DZIEŃ  1        PRZYLOT DO PORTUGALII – FATIMA

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Berlin Tegel, o godz. 12.40 odprawa bagażowa i wylot do Lizbony o godz. 14.40. Przylot do Lizbony o godz. 17.15, odbiór bagaży i przejazd do hotelu we Fatimie

na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2         FATIMA

Śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego.  Pojedziemy do Aljustrel – wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej

i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział  w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami, nocleg.

 

DZIEŃ 3         BATALHA – TOMAR

Śniadanie, po którym przejazd na  zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa  – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja,

po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

 

DZIEŃ 4         COIMBRA – PORTO

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta-  nabrzeże Ribeira oraz Kościół św. Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro.

W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu..

 

DZIEŃ 5         SANTIAGO de COMPOSTELA

Śniadanie i przejazd do Santiago de Compostela- już od średniowiecza cel pielgrzymów  z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

 

DZIEŃ 6         NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Nazare, czas na relaks i plażowanie w urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Alcobaca.

 

DZIEŃ 7         SINTRA – CABO da ROCA  

Po śniadaniu przejazd do Sintry – bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej – Pałacu Narodowego. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy.  Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz.

Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Lizbony.

 

DZIEŃ 8         LIZBONA

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Lizbony . Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury

i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. Następnie Bairro Alto – spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.

Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Lizbonie, odprawa o godz. 16.15 i wylot powrotny o godz. 18.15,

przylot do Berlina  o godz. 22.30, odbiór bagaży.

 

DZIEŃ 9         POWRÓT

Transfer powrotny do parafii, zakończenie pielgrzymki we wczesnych godz. porannych.

 

Termin:        17.08 – 25.08.2020

Cena pielgrzymki dla grupy:
36 – 40 os. 41 i więcej os.
3750 zł 3650 zł

 

 

Informacje i zapisy: Ks. Krzysztof Piątkiewicz, tel. 602 296 169