Kilka informacji

Moi drodzy, jutro niedziela, a więc przypominam, że zgodnie z wytycznymi we Mszy świętej może brać udział maksymalnie 5 osób, dlatego proszę, aby uczestniczyły te osoby, które zamawiały intencję na daną Mszę świętą. Proszę też o porozumienie się aby tych osób nie było więcej niż pięć. Zachęcam do korzystania z mediów i uczestnictwa w tej formie. Wiem, że to trudne dla nas wszystkich (zawsze zapraszałem do kościoła a teraz na odwrót), ale w duchowej łączności też jesteśmy wspólnotą parafii i w ten sposób wspierajmy siebie nawzajem. Osoby, które chciałyby skorzystać ze Spowiedzi mogą uczynić to w zakrystii przed Każdą Mszą świętą lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. (602 296 169). Osoby, które chcą abym przybył do nich z Komunią świętą do domu także proszę o kontakt telefoniczny. Polecam Was wszystkich Panu Bogu i opiece naszej patronki Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Poniżej publikuję informacje o Komunii świętej duchowej i żalu doskonałym, będzie to przydatne do przeżywania Mszy świętej w domu:

Komunia święta duchowa:
W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem.
Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.
Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (ale UCZESTNICTWA – a nie tylko oglądania z robieniem jednocześnie innych rzeczy…). W innych przypadkach zacząć warto od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem komunii duchowej odmówić Modlitwę Pańską oraz „Panie, nie jestem godzien…”.

Żal doskonały:
W sytuacji, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy:
1) wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty (z postanowieniem przystąpienia do niego przy najbliższej okazji);
2) zrobić rachunek sumienia i w odniesieniu do wykrytych grzechów postanowić nie popełniać ich w przyszłości (jak w ramach przygotowania do spowiedzi sakramentalnej);
3) wzbudzić w sobie żal za popełnione grzechy ze względu na miłość do Boga – tak uczciwie, jak tylko potrafimy;
4) [pożyteczne, lecz niekonieczne:] przyjąć sobie jakiś czyn pokutny w ramach pokuty za grzechy;
5) przyjąć Komunię świętą (sakramentalnie lub duchowo).