Ogłoszenia i intencje, 6 Niedziela Wielkiego Postu, 05.04.2020r.

 

  1. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Postaramy się transmitować Msze święte i Liturgię Triduum Paschalnego na naszym parafialnym Facebooku (Parafia Turze k. Tczewa):

Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

Wielki Piątek Liturgia o godz. 18.00

Wielka Sobota Wigilia Paschalna o godz. 21.00

Zachęcam do przeżywania tych uroczystości za pośrednictwem mediów, ponieważ w kościele będą tylko osoby posługujące w liturgii.

  1. W Wielką Sobotę będzie możliwość Adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Pamiętajmy, że w kościele jednocześnie może przebywać maksymalnie 5 osób. Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów, dlatego proszę, aby przed posiłkiem wielkanocnym zmówić wspólnie modlitwę, której tekst jest w Internecie (na Facebooku Parafia Turze k. Tczewa lub turze.diecezja-pelplin.pl ), oraz w gablotach z ogłoszeniami.
  2. Osoby, które chciałyby przystąpić do Sakramentu Spowiedzi i przyjąć Komunię świętą proszę o kontakt telefoniczny (602 296 169). Przyplominam, że w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z Żalu doskonałego i Komunii świętej duchowej. Informacje jak to uczynić są w Internecie i w gablotach z ogłoszeniami.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy osobiście lub na konto wpłacają ofiary na bieżące wydatki parafialne. Numer konta dostępny jest na parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach z ogłoszeniami.
  4. Zachęcam do korzystania z tego co w tym czasie oferują nam różne media. Szczególnie polecam stronę naszego diecezjalnego Radia Głos, gdzie znajdziemy transmisję Mszy świętych, nabożeństw i rekolekcji. Od dziś rozpoczynają się Rekolekcje Wielkiego Tygodnia, na które serdecznie zapraszam radioglos.pl.
  5. Najnowszy numer Pielgrzyma w tym czasie dostępny jest jedynie w formie elektronicznej. Można go pobrać przez stronę:  http://pielgrzym.pelplin.pl/

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Poniedziałek, 6 kwietnia: 17.00 6 rocznica ślubu Danuty i Wojciecha

 

Wtorek, 7 kwietnia: 17.00 za śp. Marię, Edwarda Czirson i Zbigniewa Czirson

 

Środa, 8 kwietnia: 17.00 za śp. Józefa Kamratowskiego w 3 rocznicę śmierci

 

Czwartek, 9 kwietnia: 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej

 

Piątek, 10 kwietnia: 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

 

Sobota, 11 kwietnia: 21.00 Wigilia Paschalna

 

Niedziela, 12 kwietnia: 9.30 (Dalwin): w intencji Róż Różańcowych z Łukocina
                                        11.15 40 rocznica ślubu Gabrieli i Ryszarda