6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

Za posprzątanie kościoła w Turzu i za ofiarę dziękujemy rodzinie Cholewa i prosimy na następną niedzielę rodzinę Grzesiuk z Małego Turza, ul. Leśna.

Za posprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie p. Gąsiorowskiej i prosimy na następną niedzielę rodzinę p. Ryszarda Mączki z Łukocina.

Dzisiejsza kolekta, w drugą niedzielę m-ca, jest przeznaczona na parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Św. z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o 14.00 w Kaplicy DPS w Damaszce, o 15.30 w Dalwinie i o 17.00 w Turzu. W środę popielcową obowiązuje ścisły post i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 15.00 w Dalwinie i o 17.00 w Turzu. Po Drodze Krzyżowej sprawowana jest Msza Św. z rozważaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tradycyjnie proszę też o przeprowadzenie zbiórki po domach na ten sam cel oraz na odnowienie sprzętów liturgicznych.

Pielgrzymka do Lwowa. We współpracy z Biurem Pielgrzymkowym Arcus organizujemy pielgrzymkę do Lwowa w terminie od 30 kwietnia do 4 maja 2018 r. Cena wynosi 660 zł od osoby. Na wyjazd potrzebny jest paszport. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach parafialnych, wyłożone są też ulotki. Kartę zgłoszenia można otrzymać u ks. proboszcza.

Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa zamierzają przyjąć: Guz Kazimierz Henryk z Dalwina oraz Słój Sylwia Anna z Przysieki Parafia św. Katarzyny w Sławęcinie k/ Jasła (1). Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 12 do 18 lutego 2018 r.

PN                   Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

WT                   Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

ŚR 14.00:         Msza Św. w DPS w Damaszce – intencja za naszą parafię

ŚR 15.30 D:      + Józef, Jerzy, Leokadia Gajewscy

ŚR 17.00:         + Michalina Knopik w d. ur.

CZ 17.00:         + Edward Duszyński w r. śm.

PT 15.30 D:      + Eleonora Czuczujew

PT 17.00:         O zdrowie p. Moniki

SO 17.00 M:    

SO 18.30:         + Aleksander Korda w d. ur., i zm. z rodzin Korda, Guzińscy, Pankau i Biernat

ND 8.00:           + Jadwiga Szwoch, Maria, Józef, Ryszard Bronk

ND 9.30 D:       Dziękczynna

ND 11.15:         + Stanisław Sugier w 4 r. śm. i zm. rodziców