2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

O posprzątanie kościoła w Turzu na następną niedzielę prosimy rodzinę Skalskich z Małego Turza, ul. Leśna.

Za posprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Małysa i prosimy na następną niedzielę rodzinę Grosz z Łukocina.

W okresie Wielkiego Postu nie stawiamy kwiatów na ołtarzach.

Dzisiaj odbywa się zbiórka „Ad Gentes” na pomoc dla polskich misjonarzy. Ofiary te mają być wsparciem na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawłą II w Lusace, gdzie pracuje ks. Krzysztof Mroz, pochodzący z naszej diecezji. Bóg zapłać!

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie prowadzi drugą edycję „Mostu Modlitewnego”. Każdego dnia pobytu w seminarium klerycy modlą się za jedną konkretną parafię naszej diecezji i proszą, żeby tego dnia ta parafia pomodliła się za seminarium i o powołania kapłańskie. W poniedziałek przypada nasz dzień Mostu Modlitewnego. Dlatego zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec o 16.30 oraz na Mszę Św. o 17.00 w Turzu.

Od poniedziałku do środy w Gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej w godzinach zajęć lekcyjnych odbędą się Rekolekcje Szkolne dla gimnazjalistów.

W czwartek od 16.30 będzie Godzina Święta i o 17.00 Msza Św. Wotywna.

W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Mszę Św.
o 15.00 w Dalwinie i o 17.00 w Turzu. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, szczególnie dzieci komunijne i wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

Od dzisiejszej niedzieli nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane o 15.00 w Turzu. Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.

Chociaż w tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota m-ca nie będzie odwiedzin z Komunią Św. z powodu kontuzji kolana ks. proboszcza.

W sobotę w łączności z wieczorną Mszą Św. o 18.30 w Turzu będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Za tydzień, w niedzielę 4 marca br., rozpoczną się u nas Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Wielki Post – Wielkie Miłosierdzie”. Rekolekcje trwać będą do środy 7 marca br. i poprowadzi je Brat Diakon Zbigniew Machnikowski. Pierwszego dnia w niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy Św. o 8.00 w Turzu, 9.30 w Dalwinie i o 11.15 w Turzu. Ponadto po południu o 15.00 będą Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną i Msza Św. W pozostałe dni od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne podczas Mszy Św. o 16.00 w Dalwinie i 17.30 w Turzu. Podczas rekolekcji będzie okazja do Sakramentu Pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek.

Organizujemy Pielgrzymkę do Lwowa w terminie od 30 kwietnia do 4 maja 2018 r. Cena wynosi 660 zł od osoby. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach parafialnych. Na wyjazd potrzebny jest paszport. Zapisy do końca lutego. Kartę zgłoszenia można otrzymać u ks. proboszcza.

Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa zamierzają przyjąć: Guz Kazimierz Henryk z Dalwina oraz Stój Sylwia Anna z Przysieki Parafia św. Katarzyny w Sławęcinie k/ Jasła (3). Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 lutego do 4 marca 2018 r.

PN 17.00:       W intencjach kleryków i moderatorów WSD w Pelplinie

WT                  Nie będzie Mszy Św. w Kościele Parafialnym

ŚR 17.00:       Z podziękowaniem za odebrane łaski od p. Marii z Tczewa i z prośbą o błogosławieństwo w rodzinie

CZ 17.00:      

PT 15.00 D:   + Kazimierz z ok. im. i ur. oraz Olga Zając

PT 17.00:       + Jerzy Żelewski w 1 r. śm.

SO 17.00 M:  O Boże Błogosławieństwo jako wyraz wdzięczności

SO 18.30:      + Kazimierz Mazurkiewicz w d. im.

ND 8.00:         + Waleria i Franciszek Ziemann

ND 9.30 D:     + Kazimierz, Irena, Klara Andersz oraz Kazimierz i Teresa Szczepaniak

ND 11.15:      + Helena i Teofil Pawłow

ND 15.00:      Gorzkie Żale i Msza Św. w intencji parafii