XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018 r.

Za sprzątanie kościoła w Turzu na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę dziękujemy rodzinie Nerlich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Wicher z Małego Turza, ul. Leśna.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Grabowskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Koszmider z Dalwina.

We wtorek będzie odprawiona Msza Św. pogrzebowa za + Marka Rodnickiego o 9.00 w Turzu.

W środę przypada święto kościelne św. Benedykta, opata i patrona Europy. Chociaż w tym dniu nie będzie Mszy Św., to jednak pamiętajmy o modlitwie za narody naszego kontynentu, aby były świadome swoich chrześcijańskich korzeni.

W piątek przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie o 20.00 w Turzu. Z uwagi na hasło roku liturgicznego „Jasteśmy napełnieni Duchem Świętym”, będziemy rozważać szczególnie dar mądrości. Czuwanie przebiega według ustalonego porządku: najpierw Różaniec, potem Msza Św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała, na zakończenie procesja światła z Figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Przed Czuwaniem można zgłosić imiona osób, które potrzebują modlitwy o uzdrowienie. Na Czuwanie przynosimy świece.

W lipcu nie jest odprawiana Msza Św. w Małżewku, a od 5 do 22 lipca br. Biuro Parafialne jest nieczynne.

Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa zamierzają przyjąć: Połom Piotr z Turza oraz Płotka Izabela z Dąbrówki Tczewskiej, Parafia w Miłobądzu (3); Kacprzak Maciej, zam. w Turzu ul. Długa oraz Kabzińska Marta, zam. w Pruszczu Gdańskim, ul. Kochanowskiego, Parafia bł. Michała Kozala (2); Niechciał Łukasz, zam. Turze, ul. Długa oraz Zielińska Marta, zam. Mieścin, Parafia Miłobądz (1). Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 9 do 15 lipca 2018 r.

PN:                  Nie będzie Mszy Św.

WT 9.00:          Msza Św. Pogrzebowa + Marka Rodnickiego

ŚR:                  Nie będzie Mszy Św.

CZ:                  Nie będzie Mszy Św.

PT 20.00:         Czuwanie Fatimskie. Msza Św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała

SO 18.30:         + Jarosław Połom

ND 8.00:           + Jadwiga i Helena Szwoch

ND 9.30 D:       + Jan, Apolonia, Henryk Siewierscy

ND 11.15:         + Maria i Jerzy Pałasz