XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

Za sprzątanie kościoła w Turzu na dzisiejszą niedzielę nie możemy podziękować i prosimy na następną niedzielę rodzinę Malowanych z Małego Turza,
ul. Leśna.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Roggenbuch i prosimy na następną niedzielę rodzinę Zielińskich z Dalwina.

W dzisiejszą niedzielę przypada 22-gi dzień m-ca. Jest to dzień modlitw za przyczyną św. Rity. Z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o 15.00 w Turzu i na nabożeństwo ku czci św. Rity przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek przypada święto św. Brygidy, Patronki Europy. Zapraszam do wspólnej modlitwy za narody naszego kontynentu podczas Mszy Św. o 17.00 w Turzu.

W środę obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów i podróżujących. Także w środę czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W związku z tym w niedzielę, 29 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka na rzecz organizacji MIVA, która zaopatruje misjonarzy w środki transportu. MIVA prowadzi też całoroczną akcję 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy, przez którą także wspiera misjonarzy. Zapraszam wszystkich kierowców na to błogosławieństwo, a zwłaszcza tych, którzy w ostatnim czasie nabyli nowe pojazdy.

W czwartek wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi.  W tym dniu mamy okazję pomodlić się za babcie i dziadków w naszych rodzinach.

Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa zamierzają przyjąć: Niechciał Łukasz, zam. Turze, ul. Długa oraz Zielińska Marta, zam. Mieścin, Parafia Miłobądz (3). Jeśli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 23 do 29 lipca 2018 r.

PN 17.00:           O zdrowie Marianny

WT 8.00:            Za naszą Parafię

ŚR 17.00:           + Maria Staszewska i zm. z rodziny

CZ 17.00:           + Krystyna i Franciszek Kapusta, dziadkowie Łyciuk i Kapusta

PT 17.00:           + Bożena Knopik w r. śm.

SO 17.00 M:      + Stefan Sroka i rodzice

SO 18.30:          Z podziękowaniem za otrzymane łaski

ND 8.00:             + Józef, Wacław Węsierscy

ND 9.30 D:         + Franciszek Paśko i zm. z rodziny

ND 11.15:       Dziękczynna w 45 r. Sakr. Małż. Teresy i Sylwestra