XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018 r.

Za sprzątanie kościoła w Turzu dziękujemy rodzinie Malowanych i na następną niedzielę prosimy rodzinę Jagody i Marcina Górnych z Małego Turza, ul. Leśna.

Za sprzątanie kościoła w Dalwinie dziękujemy rodzinie Zielińskich i prosimy na następną niedzielę rodzinę Barbary i Czesława Wieckich z Dalwina.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Św. Krzysztofa. Modlimy się za kierowców i poświęcamy pojazdy mechaniczne. Przy poświęceniu pojazdów zbierane są ofiary na organizcję międzynarodową MIVA, która zajmuje się dostarczaniem środków transportu dla misjonarzy. Działalność organizaci MIVA można wspierać przez cały rok przekazując ofiary w ramach akcji „1 Grosz za 1 Km” i dziękując w ten sposób za bezpieczną jazdę. Za składane ofiary serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

W środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc pielgrzymek i świąt maryjnych, a także czas modlitwy w intencji trzeźwości narodu polskiego. Oprócz tego każdy dobrowolnie może podjąć w tej intencji zobowiązanie do abstynencji od napojów alkoholowych.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota m-ca.

W czwartek od 16.00 Godzina Święta. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek od 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Św. w Małżewie, Małżewku oraz w Turzu. Po południu od 15.00 Spowiedź w Dalwinie i od 16.30 Spowiedź w Turzu.

W sobotę od 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Św. w Łukocinie i Dalwinie. Wieczorem o 18.30 w łączności z Mszą Św. Nab. do Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 11.15 będzie błogosławieństwo dzieci.

W imieniu Sióstr Karmelitanek z Klasztoru w Gdyni Orłowie zwracam się z prośbą o dary w naturze takie, jak warzywa i owoce. Dary proszę składać w poniedziałek. Siostry Karmelitanki prowadzą życie klauzurowe i utrzymują się wyłącznie z ofiar i darów wiernych Kościoła.

Porządek Mszy Św. i intencje od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r.

PN 8.00:             Za naszą Parafię

WT 17.00:          + Urszula Duszyńska, int. od Róży Róż. Miłosierdzia Bożego z Turza

ŚR 17.00:           + Alfons Przechowski w d. im.

CZ 17.00:           + Bronisław, Jadwiga, Andrzej Wagga i z rodz. Zajączkowskich i Wagga

PT 15.30 D:       + Józef, Leokadia, Jerzy i zm. z rodziny

PT 17.00:           + Czesław, Władysława i Alfons Jarzembek

SO 17.00 M:      + Zbigniew, Bogdan Zaremba i Weronika Dutczyn

SO 18.30:          + Edmund Miszewski w d. ur.

ND 8.00:             + Roman Kramp i Jarosław Połom

ND 9.30 D:         Dziękczynna w 4 r. Sakr. Małż. Karoliny i Piotra

ND 11.15:          + Wanda i Franciszek Makowscy