Ogłoszenia parafialne, 31 Niedziela Zwykła, 04.11.2018r

  1. W przyszłą niedzielę przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ksiądz Biskup Diecezjalny zaprasza z tej okazji do Pelplina (treść zaproszenia poniżej).
  2. Wypominki za zmarłych będą w niedziele 4, 11 i 18 listopada w kościele parafialnym po Mszy świętej o godz. 11.15 a w Dalwinie po Mszy świętej o godz. 9.30.
  3. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie, modlitwę i katechezę.
  4. W środę w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszam.
  5. W piątek Msza święta zostanie odprawiona o godz. 7.00.
  6. W sobotę, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny po Mszy świętej o godz. 18.30.
  7. Jest dziś do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” oraz „Gość niedzielny”.
  8. Bóg zapłać osobom, które przygotowały na dzisiejszą niedzielę kościół parafialny i kościół w Dalwinie. Na przyszłą niedzielę proszę o przygotowanie kościoła parafialnego mieszkańców bloku z ul. Leśnej 12 z mieszkań numer 11 i 12, a kościoła w Dalwinie rodzinę Pana Krzysztofa Paśko .
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu i malowania kościoła.

Zaproszenie Księdza Biskupa:

Przewielebni Bracia Kapłani,

Drodzy Siostry i Bracia,

 

Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę        światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach      niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość.

W obchody 100-lecia tego wiekopomnego wydarzenia wpisuje się wspólna         modlitwa i pełen wdzięczności śpiew hymnu „Te Deum laudamus”. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tylko mogą, w niedzielę 11 listopada br. o godz. 10.00 do bazyliki    katedralnej w Pelplinie na Mszę Świętą, którą będę celebrował w intencji Polski i Polaków, jako dziękczynienie za odzyskanie niepodległości oraz o Boże                     błogosławieństwo w służbie wspólnego dobra.

 

Na wspólne świętowanie wolności, już dzisiaj z serca błogosławię.

 

 

 

 

+ Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński