Ważne informacje w związku z koronawirusem

Moi drodzy, w związku z zaistniałą sytuacją, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich zgodnie z wytycznymi Rządu i naszych Księży Biskupów, podczas Mszy świętych w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób jednocześnie. Zachęcam, aby w tym trudnym czasie korzystać z transmisji Mszy świętych w telewizji lub internecie. Jutro przed każdą Mszą świętą nasi strażacy będą kontrolować liczbę osób wchodzących do kościołów i gdy osiągnie ona liczbę 50 będą zamykać świątynie. Bardzo proszę o wyrozumiałość i zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Chodzi o nasze bezpieczeństwo i o to, aby ta sytuacja została jak najprędzej opanowana. Ponadto:
– W tym czasie zawieszone będą wszelkie dodatkowe nabożeństwa, oraz spotkania grup parafialnych.
– Nasza świątynia parafialna będzie otwarta przez cały dzień i zachęcam, aby przybywać indywidualnie na modlitwę,
– Osoby, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej mogą w każdej chwili kontaktować się ze mną.
– Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa, każdego dnia o godz. 20.30 będę w kościele parafialnym indywidualnie modlił się w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcam wszystkich parafian, aby w swoich domach o tej godzinie również modlili się na różańcu w tych intencjach.
Bardzo proszę o przekazywanie tych informacji dalej, szczególnie osobom, które mają utrudniony dostęp do internetu. Wspierajmy się w tym czasie modlitwą, pomocą i dobrym słowem. Niech Pan Bóg nas błogosławi i strzeże.
Wasz Ksiądz Proboszcz Krzysztof Piątkiewicz
( tel. 58 536 77 77 lub kom. 602 296 169 )